Третина киян за легалізацію медичної марихуани

Актуальне питання легалізації медичної марихуани, порушене Уляною Супрун, і яке викликало жваве обговорення як в соціальних мережах, так і в кулуарах Верховної Ради було задано в опитуванні «Київський омнібус», яке провела  дослідницька компанія «Active Group» у лютому 2019 року. Дослідження показало, що кожен третій киянин (33,5%) виступає за легалізацію медичної марихуани.

 
На запитання «Чи підтримуєте ви ідею легалізації медичної марихуани в Україні?» 18% мешканців Києва відповіли «так»,  13,5% – «скоріше так». Натомість 13,7% опитаних відповіли «скоріше ні» і 47,9% відповіли «ні». 7% містян не визначилися з відповіддю.

Очікувано, що найбільше прихильників такого врегулювання серед молоді 18-29 років, їх 47,2%. Натомість, старше покоління в більшості виступає проти: серед вікової категорії 50-59 років,  таких респондентів 71,5%, а опитаних старших 60 років – 76%.

В розподілі за статтю, що жінки, що чоловіки майже однаково відносяться до легалізації медичної марихуани.

За даними якісних досліджень, які проводила компанія «Active Group», головною мотивацією проти легалізації канабісу та інших легких наркотиків є осторох, що наркотики стануть ще більш доступними особливо для дітей. Головними мотивами тих, хто підтримує легалізацію легких наркотичних речовин, окрім загальних ліберальних цінностей, є знищення наркотичної мафії, поява реального контролю за обігом наркотичних речовин та знищення корупції у правоохоронних органів.  

Дослідження відбувалось з 2 по 3 лютого у рамках проекту «Київський омнібус». Загалом опитано 1800 респондентів. Похибка при довірчій імовірності 0,95 не перевищує 2,6%.

Комментарии закрыты.