Кожен другий киянин певен, що у минулому році рівень корупції збільшився

1144% опитаних киян вважають, що за минулий рік корупції в Україні стало більше. А зростання корупції в наступному році прогнозують 31,5% опитаних. Такі дані опитування, проведеного компанією «Active Group» у рамках проекту «Міський омнібус» у грудні 2017 року.

Відповідаючи на запитання «чи стало протягом минулого року менше корупції в Україні?», зменшення корупції помітили 11,4% опитаних. Причому 2,4% респондентів сказали, що корупції «стало істотно менше» і ще 9% – що «стало трохи менше». 

Найбільша частка опитаних (43,0%) переконана, що жодних змін не відбулось. З 44% які вважають, що корупції стало більше, 23,1% сказали, що її стало трохи більше та 20,9% киян – що «стало значно більше». Тільки 0,7% не змогли визначитись із власною відповіддю.

Прогнозуючи результати боротьби з корупцією у наступному році, 2,1% киян вважають, що корупції «стане істотно менше», а 12,1% —  що відбудуться невеликі позитивні зрушення. Понад половина опитаних (53,2%) обрали варіант «ситуація ніяк не зміниться». Певні, що корупції «стане трохи більше» 18,4% опитаних, а що «істотно більше» – 13,1%. Не відповіли на це запитання 1,2% киян.

Цікаво, що саме чоловіки найбільше певні у тому, що корупції стало менше, у той час як про її збільшення більше говорять жінки.

На думку координатора проектів «Active Group» Віталія Шедловського, невтішна ситуація з корупцією впливає на протестні та революційні настрої. Кожен третій опитаний (34%), що певен у істотному збільшенні рівня корупції за минулий рік, заявляє про готовність до протесту. «Це можна розцінювати як те, що кияни вже не витримують відсутність покращень і єдиним способом щось змінити бачать саме акції протесту», – вважає Віталій Шедловський.

Аналогічна ситуація і з очікуванням революції в Україні: вона може розпочатись в будь-який момент лише для 1,8% з тих, що сказали «корупції стало значно менше» і для 32,4% серед тих, хто певен, що корупції «стало істотно більше».

Віталій Шедловський звертає увагу на те, що подібна тенденція прослідковується навіть у оцінці мешканцями Києва напряму розвитку їх міста. Найбільше столиці України правильний напрям розвитку приписують саме ті, хто бачать зменшення корупції (27%). «Категорично в неправильному» напрямі Київ розвивається для респондентів, які переконані у збільшенні корупції (60,1%).

Дослідження відбувалось з 9 по 10 грудня у рамках проекту «Київський омнібус». Загалом опитано 1685 респондентів. Похибка при довірчій імовірності 0,95 не перевищує 2,2%.

Довідка

Проект міських омнібусів компанії «Active Group» розпочався у червні 2015 року. В рамках проекту проводяться регулярні (щомісячні) опитування для декількох замовників із різними завданнями, які спільно його фінансують. В кожному опитуванні є запитання, ініційовані саме компанією «Active Group» з метою їх подальшої публікації для широкого загалу.

Комментарии закрыты.