Експерти певні, що інвестиційна привабливість міст України збільшилась, але бізнесу працюється складніше

32-1Згідно з результатами всеукраїнського експертного опитування, більшість міст України стали сприятливішими до інвестицій, хоча малому та середньому бізнесу в областях працювати стає дедалі складніше. 

Компанія «Active Group» спільно з «Інститутом Республіка» дізналась думку понад 400 експертів зі всієї України щодо ефективності реформ, зокрема децентралізації та розвиту підприємництва.

Слайд10Оцінюючи зміни інвестиційної привабливості в результаті реформ, 6,9% опитаних відповіли, що їх місто стало значно сприятливіше до інвестицій. 32,9% сказали про незначне покращення інвестиційної привабливості міста. При цьому, сприятливість до інвестицій «трохи зменшилась» на думку 11,5% респондентів, і ще для 9,9% «зменшилась значно». 30,3% певні, що у цій ситуації поки що «без змін». Тобто оптимістів на 18,4% (майже вдвічі) більше за песимістів.

Слайд27Основною перепоною для підприємців, як констатують експерти, є складність чи навіть неможливість працювати відкрито через високе податкове навантаження та складність адміністрування. Опитані, що пов’язані з дрібним бізнесом, акцентують увагу на тому, що значна частина підприємців після січневого підняття податків просто змушена була перейти «в тінь». (прим. у січні відбулось збільшення мінімальної заробітної плати, внаслідок чого обов’язкові внески до пенсійного фонду збільшитись практично вдвічі)

Не дають спокою підприємцям і одвічні проблеми: корупція та бюрократизованість процесів.

Слайд26Але чи дійсно бізнесу стало складніше? Ми також запитали про це експертів України: «чи стало малому і середньому бізнесу краще працювати у вашій області внаслідок реформ?». Тільки 1,7% відмітили, що «стало значно краще», і ще 19,7% певні, що «стало трохи краще». Про відсутність змін у цій ситуації сказали 26,5% експертів, а інші обрали варіанти «стало трохи складніше» (20,1%) та «стало значно складніше» (22,4%) відповідно.

Тобто, про покращення умов роботи для бізнесу говорять 21,4% опитаних експертів, у той час як вдвічі більша частка (42,5%) декларують протилежне.

Опитування тривало протягом серпня–вересня 2017 року. Загалом було опитано 405 експертів з усіх регіонів України.

Комментарии закрыты.