Експерти зі всієї України назвали найбільші досягнення та провали реформ

1426626319_reformУ ході опитування проведеного «Active Group» та Інституту Республіка понад 400 експертів зі всієї України назвали найбільші провали та досягнення реформ.

Найбільше згадувань дісталось реформі правоохоронної системи. Про неї висловились 59% експертів, з яких підтримали її у якості досягнення 23,7%, а до провалів визначили 35,3%. Жодну іншу так сильно не хвалили та сварили водночас.

Слайд28Найвдалішою реформою можна назвати децентралізацію. Її як досягнення позитивно оцінили 22,9% опитаних, а провалом назвали лише 1,7%. Окрім того, створення ОТГ, як результат усіх реформ, назвали 16,9%, при тому що негативно створення ОТГ оцінили лише 2,6%. Розвиток інфраструктури 11% респондентів записали до поліпшень, а 6,9% – до провалів .

Про електронне врядування, реформу яка отримала найбільшу оцінку за п’ятибальною шкалою, позитивно відгукнулись 13,6% респондентів, а 1,7% – навпаки.

«Посилення участі громадськості» досягненням назвали 5,9% експертів і 0,9% вбачають в цьому негативні зміни.

У позитивних моментах в економічному напрямі (розвиток економіки, створення підприємств, тощо) зафіксовано 8,5% прихильників та 3,4% інакодумців.

Питання освіти опитані оцінили майже однаково: позитивно відгукнулись 8,5%, у той час як негативно висловились 10,3%.

Двома найбільш провальними реформами виявились медична та антикорупційна. Їх обидві як досягнення визначили трохи більше 5% експертів. А от розрив між негативними думками дещо більший: антикорупційна стала найбільш провальною для 19,8% респондентів, а медична – для 29,3%.

Ще 17,1% сказали, що досягнень немає, а важко відповісти на поставлене запитання було 12%.

Опитування тривало протягом серпня–вересня 2017 року. Загалом було опитано 405 експертів з усіх регіонів України. З результатами можна ознайомитись за посиланням.

Комментарии закрыты.