Понад дві третини киян підтримують ідею зменшення вартості розмитнення авто в Україні

7171-Понад дві третини мешканців Києва (66,7%) вважають, що вартість розмитнення автомобілів в Україні потрібно зменшити – такі дані соціологічного дослідження «Київський омнібус», проведеного Центром досліджень та комунікацій «Active Group» у серпні 2017 року.Під час чергового омнібусу киянам запропонували відповісти на запитання «чи потрібно зменшити вартість розмитнення автомобілів на іноземних номерах в Україні?». Відповідаючи на нього, 55,9% киян обрали варіант відповіді «так», а ще 10,8% – «скоріше так». Проти зниження мита виступають Слайд310,2% опитаних містян. З них 6,3% вважають, що зменшувати вартість мита «скоріше не потрібно», а 3,9% взагалі не підтримують таку ініциативу. 23,1% опитаних не змогли відповісти на це запитання. 23,1% не змогли відповісти на поставлене запитання.

Цікаво, що серед тих респондентів, хто не має автомобіль, частка підтримавших таке нововведення 53% проти 13% інакодумців, у той час як серед власників авто 88,3% підтримали, а 6,4% – ні.

Оцінюючи, який відсоток від вартості автомобіля було б справедливо заплатити державі за розмитнення, найбільше киян (35,8%), Слайд4обрали варіант відповіді «10%». Нічого не платити державі за розмитнення хоче чверть (25%) мешканців Києва. Суму в 30% справедливим митом назвали 11,2% опитаних, а інші 2,1% – цифру в 50% і вище. Ще 26% киян не змогли визначитись із справедливою сумою.

Серед власників авто частка бажаючих розмитнювати за ставкою 0% та 10% вдвічі більша ніж серед тих, в кого немає власного транспорту (83,5% проти 46,8% ).

У виникненні проблеми з автомобілями на іноземних номерах найбільше звинувачують «державу та законодавство». Таку відповідь дали 45% киян.

20,7% респондентів називають винними «окремих державних посадовців» При чому  ця думка більш популярна серед тих, хто власного авто не має. «Посередників та продавців» називають винними 11,9% опитаних киян , а ще 4,9% – «покупців та власників авто». Лише 1,8% киян не вважають цей «конфлікт» проблемою. Вагаються відповісти 13,6% опитаних, більша частина з яких є ті містяни, що не мають авто.

-vewraT2aMc

Дослідження відбувалось з 19 по 20 серпня у рамках проекту «Київський омнібус». Загалом опитано 1685 респондентів. Похибка при довірчій імовірності 0,95 не перевищує 2,2%.

Довідка

Проект міських омнібусів компанії «Active Group» розпочався у червні 2015 року. В рамках проекту проводяться регулярні (щомісячні) опитування для декількох замовників із різними завданнями, які спільно його фінансують. В кожному опитуванні є запитання, ініційовані компанією «Active Group» з метою їх подальшої публікації для широкого загалу.

Комментарии закрыты.