Політичний аналітик «Active Group» прокоментував важливість отримання Україною безвізового режиму з ЄС

57626aa8c1a51Політичний аналітик «Active Group» Дмитро Гаврилюк прокоментував результати дослідження та важливість отримання Україною безвізового режиму з Європейським Союзом.

На думку політолога, результати опитування щодо ідентифікації киянами заслуг в отриманні Україною безвізу є закономірною політичною тенденцією останнього року.

«Найбільший показник визнання – за главою держави. Це не дивно, адже згідно Конституції, саме він визначає зовнішньополітичний вектор країни. Від нього через ЗМІ українці найчастіше чули про актуальність для України безвізового режиму, здатність української влади виконати «домашнє завдання» для нашої країни, щоб ЄС схвалив безвізовий режим з Україною», — пояснює експерт.

20700_10202128893462308_7204506900331577097_nДосить дивуючими, як вважає Дмитро Гаврилюк, є оцінки киян щодо заслуг очільників попереднього (А. Яценюка) та нинішнього (В. Гройсмана) урядів.

«Вочевидь, це тому, що левова частка інформаційного контенту про діяльність уряду містила акценти про внутрішні реформи (податкову, пенсійну, судову, правоохоронну, комунальну тощо), ситуацію в АТО, відносини з Міжнародним валютним фондом», — сказав аналітик.

«А про безвізовий режим пост-майданні уряди говорили обережно, по залишковому принципу, і звісно ж лише після висловлення з цього приводу Президента України», — додав Дмитро Гаврилюк.

bezvІншим показовим результатом є, з одного боку, виокремлення значного внеску третього сектору у вплив на владу з активізації роботи по успішному завершенню переговорів по безвізовому режиму. З іншого, критична оцінка впливу всього народу на результат отримання Україною безвізу з ЄС.

На думку політолога, результат, який отримали громадські організації як представники громадянського суспільства, є першою ластівкою визнання спроможності третього сектору стати не спостерігачем змін в країні, а й одним із активних його сподвижників.

«Надання Україні безвізового режиму є свідченням євроінтеграційного поступу зі сторони Європейського Союзу. Безперечно, безвізовий режим ЄС з Україною сприятиме наближенню нашої держави до європейського простору – не лише географічного, а й політичного, економічного та інформаційного», — певен Дмитро Гаврилюк.

Bez_Viz_001Продовжуючи роздуми на цю тему, політолог сказав: «Наскільки ефективним та динамічним буде це зближення – залежить в першу чергу від України, від політичної волі її лідерів, ключових політичних стейкхолдерів та активної зацікавленості громадянського суспільства». Вимоги до перших – створення і гарантування роботи дієвих механізмів, що мінімізують корупційні виклики, забезпечення належних умов для роботи приватного бізнесу, дотримання верховенства права.

Завданням громадянського суспільства в контексті запровадження механізму безвізового режиму, як вважає Дмитро Гаврилюк, є моніторинг якості політичних та інших реформ, особливо в сфері місцевого самоврядування.

Але й не менш важливим тестом для громадянського суспільства, на думку експерта, стане адвокація цивілізованої комунікації між громадськими активістами та владними інститутами, утримання громадян від участі в корупційних схемах, та використання безвізового режиму для прогресивних цілей: наприклад, для пошуку європейських партнерів з питань ефективної адвокації. Цікавим для українців стане досвід країн ЄС в частині децентралізації.

Важливим Дмитро Гаврилюк підкреслює той факт, що: «Запровадження безвізового режиму не має стати найбільшим досягненням України після Революції Гідності».

«Зараз не можна допустити втрати часу та можливостей, що відкриває перед нами безвізовий режим з ЄС«, — запевнив експерт.

Політолог додав, що для України цей режим є цікавим з ряду причин: для пошуку однодумців в ЄС, пошуку бізнес-партнерів для вироблення спільного якісного контенту і продукту, ознайомлення та розуміння з успішними практиками налаштування дієвої місцевої демократії, захисту інтелектуальної власності, тощо.

Безвізовий режим між Україною та ЄС повинен стати одним із чинників, що спонукатимуть діючий уряд та громадський сектор до поглиблення взаємодії в контексті реформування української держави, розумній адаптації найкращих практик впливу громадськості, бізнесу на владу та розуміння останньою своєї політичної відповідальності за сьогодення і майбутнє України.

Комментарии закрыты.