В Україні є широкий простір для появи нових політичних сил

161224

Нові політичні сили можуть зібрати до половини голосів на ймовірних виборах. Такий висновок випливає з результатів дослідження, яке провела компанія «Active Group» у найбільших містах України.

Окрім того, навіть у парламентських виборах відіграватимуть значну роль саме локальні та місцеві політичні сили.

Так, у всіх досліджуваних містах переважну більшість голосів отримували партії, пов’язані із найсильнішими суто локальними політичними лідерами. У Львові – «Самопоміч», у Харкові – «Відродження» Кернеса і «Наш край» Фельдмана, у Дніпрі – «УКРОП», в Одесі – «Опозиційний блок», у Києві – «Солідарність». Кожна з цих партій пов’язується виборцями із діючим міським головою та/або із найсильнішим політичним гравцем.

Щодо місцевих лідерів, то, на думку виборців, найбільше користі для свого міста приносять їх міські голови. Тому найбільш цікавими є другі місця за корисністю для мешканців міст. Зокрема, у Києві друге місце за цим показником отримав Олександр Омельченко (його діяльність корисною вважають 17,5% киян). Враховуючи той факт, що Олександр Омельченко практично відійшов від справ і не веде публічної кампанії, місце опозиції Кличку практично вакантне.

У Харкові друге місце посідає Олександр Фельдман (його діяльність корисною вважають 43,9% харків’ян). Оскільки Добкін, якому респонденти віддали третє місце, асоціюється із діючим міським головою, а Ярославський, який на четвертому місці, зарікся повертатись до політики, вся харківська політика будується навколо Геннадія Кернеса і Олександра Фельдмана.

В Одесі на другому місці опинились одразу три діяча. Це Сергій Ківалов (27,7%), Міхеіл Саакашвілі (26,8%) і Дмитро Голубов (25,3%). Таким чином, на відміну від Києва, де другого політика фактично немає, в Одесі їх троє.

У Дніпрі друге місце респонденти відали кандидату на посаду міського голови, який пройшов у другий тур виборів – Олександру Вілкулу (30,1%). Але загалом команда, яка асоціюється із діючим міським головою, має набагато більше «сильних фігур». У списку найкорисніших присутні Ігор Коломойський (21,4%) і Геннадій Корбан(18,1%).

У Львові, як і у Харкові, друге місце за оцінкою корисності для міста має народний депутат. Це Дмитро Добродомов. Проте, на відміну від Харкова, в інформаційному полі Львова є потужні політичні рухи, які можуть піднести на політичний олімп як когось із відомих львів’ян, так і зовсім нових людей у місцевій та національній політиці.

Польова фаза опитування проводилось 10-18 грудня. В кожному місті опитано не менше 1695 респондентів. Теоретична похибка при довірчій імовірності 0,95 не перевищує 2,2% для кожного міста.

Комментарии закрыты.