У червні харків’яни оцінили діяльність свого мера рекордно низько в цьому році

thumb-big-420x305-9614Середня оцінка харків’янами діяльності міського голови Геннадія Кернеса знизилась до 3,54 балів – такі результати соціологічного дослідження «Харківський омнібус», проведеного Центром досліджень та комунікацій «Active Group» у червні 2017 року.

Мешканцям Харкова пропонувалось оцінити діяльність міського голови за п’ятибальною шкалою, в якій «один» – мінімальна оцінка, а «п’ять» – максимальна.

hark 04 mer«П’ятірки» поставили 19,5% містян, а «четвірки» – 33,4%. Чверть харків’ян (24,6%) оцінили діяльність міського голови на «трійку». «Двійки» Геннадію Кернесу поставили 9,6% респондентів, а «одиниці» — 6,4%. Не змогли вибрати оцінку меру 6,5% харків’ян.

Червнева позначка (3,54 бали) стала найнижчою у цьому році. До цього середньозважена оцінка поступово збільшувалась, починаючи з березневого показника у 3,66 бали.

hark 06 mer grЯк вважає експерт та політолог Дмитро Гаврилюк, результати опитування думок харків’ян щодо результативності мера міста в цілому та з урахуванням критичної оцінки чверті мешканців Харкова, є схвальними. Фактично, половина харків’ян позитивно оцінюють діяльність Кернеса на посту мера Харкова, і це є значною мірою визнанням його легітимності. «Разом з тим, ми пам’ятаємо його критичне сприйняття публічним простором: громадськими активістами та окремими журналістами. Цілком ймовірно, що такі високі оцінки для очільника обласного центру є заслугою продовження Геннадієм Кернесом стратегії роботи та іміджевої ролі «господарника», справжнього менеджера», — додав аналітик.

Крім цього, результати дослідження, на думку експерта, вказують на те, що критичні оцінки діяльності мера в Харкові присутні і можна прогнозувати, що вони, хоча й не динамічно, але можуть зростати. Втім, є й  інша тенденція, яка може зберегти поточні результати або навіть їх скоригувати в бік позитивного схвалення мера Харкова. «Це зростання критичних оцінок діяльності депутатів Харківської міської ради та можлива гра самого Кернеса через імідж «мера, якому центральна влада заважає працювати на благо міста», — пояснив Дмитро Гаврилюк.

Довідка

Дослідження відбувалось з 04 по 05 червня у рамках проекту «Харківський омнібус». Загалом опитано 1675 респондентів. Похибка при довірчій імовірності 0,95 не перевищує 2,2%.

Проект міських омнібусів компанії «Active Group» розпочався у червні  2015 року. В рамках проекту проводяться регулярні (щомісячні) опитування для декількох замовників із різними завданнями, які спільно його фінансують. В кожному опитуванні є запитання, ініційовані саме компанією «Active Group» з метою їх подальшої публікації для широкого загалу.

Комментарии закрыты.