Судова реформа – найбільший провал за словами експертів України

reforma-sudochinstva-in-Ukraine_thumbЗа рейтингом, що було створено на основі результатів всеукраїнського експертного опитування компанії «Active Group» та Інституту Республіка, реформа судової системи отримала найнижчу оцінку серед всіх реформ (1,92 бали). У дослідженні приймали участь понад 400 експертів зі всієї України.

По-перше, респонденти оцінювали низку реформ за п’ятибальною шкалою, де 1 – мінімальна оцінка, а 5 – максимальна.

Середньозважена оцінка судової реформи становить 1,92 бали. “П’ять” цій реформі поставили 1% експертів, а “чотири” – 6,7%. “Три” обрали 27,3%, а інші 27,3% і 41,3% присудили “двійки” та “одиниці” відповідно.

Слайд14Таким чином, національному рейтингу ефективності судова реформа посіла останнє місце. Загалом, її як ефективну визначили тільки 3,4% опитаних експертів, а як даремну – 48,6%.

Оцінюючи її користь у областях, де проживають респонденти, результат також не втішний: у цьому списку судова реформа також на останньому місці, і корисною її назвали тільки 2,5%, у той час як найменш ефективною – 40,3%.

Поодинокі позитивні відповіді у бік цієї реформи пов’язані швидше з загальною вірою в користь від реформ ніж з реальними змінами.

Інші ж експерти висловлюють категорично негативні думки в її бік. “Суди працюють погано”, “недостатня кількість суддів”, “перезавантаженість установ”, “корупція”, “куплені справи”, “політичні процеси на замовлення” – такими були більшість коментарів щодо неї. Крім цього, експерти зазначають, що саме ця реформа своїм гальмуванням нівелює шанси на успіх і нормальну роботу решти реформ, зокрема у правоохоронній галузі.

Насамкінець, судова реформа – один з найбільших провалів, як кажуть експерти України. Досягненням її назвали 5,1% опитаних, а до провалів записали майже 20%.

Опитування тривало протягом серпня–вересня 2017 року. Загалом було опитано 405 експертів з усіх регіонів України. З результатами можна ознайомитись за посиланням.

Комментарии закрыты.