«Середнього» мера Київської області оцінюють набагато краще за мера столиці

Середньозважена оцінка роботи міських голів у Київській області вища за оцінку міського голови столиці України. Такі дані опитування, проведеного компанією «Active Group» у Київській області в грудні 2017 року.

Під час опитувань, мешканцям столиці і міст Київської області пропонувалось оцінити роботу власного міського голови за п’ятибальною шкалою, в якій традиційно “п’ять” це максимальна, а “один” – мінімальна оцінки. Під “середнім” мером Київської області ми маємо на увазі оцінку “середнього” міського голови Київської області.

З’ясувалось, що “середнього” міського голову Київської області на максимальні “п’ять” балів оцінили 28,9% опитаних, а очільника Києва – лише 8,6%.

“Четвірки” мер столиці отримав від 27,9% мешканців, тоді як “середній” мер Київщини  –– від 23,4% опитаних.

На “три” бали Віталій Кличко заслуговує на думку 28,8% киян. Середній мер Київської області отримує цю ж оцінку від 22,4% опитаних.

“Двійки” та “одиниці” найбільше дістались меру Києва: так його роботу оцінили 17,5% та 16,3% киян відповідно. У той же час, середній мер Київської області на “два” та “один” заслуговує лише на думку 9,3% і 8,6% респондентів відповідно.

Цікаво, що мера Києва не змогли оцінити тільки 0,9% опитаних, у той час як у області кількість тих, кому “важко відповісти” у 7 разів вища (7,5%).

Таким чином середньозважена оцінка середнього міського голови Київської області —  3,59 балі, а мера Києва – 2,95 бали.

Координатор проектів “Active Group” Віталій Шедловський наголошує, що розрив міг цими балами міг би бути ще більшим. “Адже остання оцінка мера Києва є рекордно високою за роки щомісячних досліджень”.

Крім цього, Віталій Шедловський акцентує увагу на принциповій різниці між кількістю негативних відповідей: оцінка мерів Київської області в основному висока через те, що вони отримують відносно невелику у порівнянні зі столичним мером часткою негативних оцінок. “Одиниці” та “двійки” є більш характерним атрибутом для міського голови Києва. Для прикладу, найнижчу оцінку (“один” бал) середньому меру області поставили 8,6% респондентів, а у столиці – 16,3% (вдвічі більше).

Дослідження відбувалось з 9 по 10 грудня у рамках проекту «Київський омнібус» та спеціального дослідження у Київській області. Загалом опитано 2485 респондентів. Похибка при довірчій імовірності 0,95 не перевищує 2,2%.

Комментарии закрыты.