Рекордна кількість киян декларує готовність протестувати

Bez_Viz_00143% киян стверджують, що вони готові виходити на протести проти центральної влади – такі результати дослідження «Київський омнібус», проведеного Центром досліджень та комунікацій «Active Group» у червні 2017 року.

Рівень протесних настроїв почав зростати з квітня. Тоді частка тих, хто висловив неготовність протестувати, перевищила відсоток тих, хто сказав, що готовий виходити на протести, і склала -28%. Червневий показник (-5,2%)став рекордним.

kiev 06 protНа запитання «чи готові ви вийти на протест проти центральної влади?» 23,4% мешканців Києва відповіли, що «готові в будь-який момент», а 19,6% – що «швидше готові». Натомість 17,9% опитаних «швидше не готові» протестувати, а інша частка (30,4%) «не готові» взагалі. 8,7% киян не змогли дати відповідь на поставлене запитання.

Оцінюючи результати опитування, політичний аналітик «Active Group» Дмитро Гаврилюк висловив думку про те, що протесні настрої киян мають низку особливостей. По-перше, вони є «нестабільно заспокійливими» для центральної влади. Про це свідчить показник різниці між кількістю респондентів, які готові і швидше готові протестувати проти влади, та кількістю тих, хто акцентують на своїй неготовності брати участь у протестних акціях.

prot 06 grЩодо очікування революції мешканцями Києва, то 50% опитаних вважають, що революція розпочнеться нескоро. З них 27,9% містян відповіли, що ймовірність революції «мінімальна», а 22,1% – що «може статись коли-небудь, але не зараз». З іншого боку, 12,2% киян вважають, що революція в Україні «може трапитись у найближчі місяці», а 26,4% – що «може розпочатись в будь-який момент». Окрім цього, 11,5% опитаних не змогли визначитись із власними революційними очікуваннями.

Різниця між позитивними і негативними відповідями почала зростати із грудня (тоді вона склала 4,5%). У червні цей показник знизився до -11,5%.

 

kiev 06 revТакож, на думку експерта, навіть якщо половина киян не очікують жодних революцій, місцевій владі не слід передчасно втішатись цими показниками. Як свідчить політична практика, одна дія чи певна послідовність ініціатив центральної влади може активізувати зростання показників очікування революції та прямої участі населення у протесних акціях.

Дослідження відбувалось з 3 по 4 червня у рамках проекту «Київський омнібус». Загалом опитано 1670 респондентів. Похибка при довірчій імовірності 0,95 не перевищує 2,2%.

Довідка

Проект міських омнібусів компанії «Active Group» розпочався у червні 2015 року. В рамках проекту проводяться регулярні (щомісячні) опитування для декількох замовників із різними завданнями, які спільно його фінансують. В кожному опитуванні є запитання, ініційовані саме компанією «Active Group» з метою їх подальшої публікації для широкого загалу.

Комментарии закрыты.