Після початку роботи нової поліції рівень довіри киян до правоохоронних органів виріс

150802_policeТакий висновок можна зробити з результатів соціологічного дослідження компанії «Active Group», проведеного в рамках проекту «Київський омнібус» за підтримки проектного центру «Project Center X». Киян просили поставити оцінку роботі правоохоронних органів  27-28 червня (за тиждень до початку роботи нової поліції) та 24-25 липня.

З’ясувалось, що протягом неповного місяця роботи нового підрозділу МВС кількість киян, які оцінюють роботу правоохоронців на максимальну оцінку, збільшилась з 3,7% до 4,6%. Кількість респондентів, які поставили правоохоронцям оцінку «добре», збільшилась із 16,5% до 21,4%. Негативних оцінок поменшало: «двійок» стало на 11,6% менше (з 25,8% до 14,2%), «одиниць» – на 6,2% (з 24,9% до  18,7%). «Трійки» правоохоронцям поставили 36% опитаних (червневе дослідження показало 36%).

Таким чином середньозважена оцінка роботи правоохоронців зросла з 2,5 балів до 2,8.

Причому чоловіки утричі  частіше оцінюють роботу правоохоронців на «відмінно» порівняно із жінками. Щодо вікового поділу, то молодь склала найбільшу частку з тих, хто оцінив роботу на чотири та п’ять балів. Середи тих хто поставив «одиниці» переважають респонденти передпенсійного та пенсійного віку (старші 51 року).

150802_police-graf

За словами керівника проекту «Київський омнібус» Олександра Познія, хоча кредит довіри до нової поліції дуже високий, правоохоронній системі в цілому люди, як і раніше, не довіряють. Це означає, що без системних змін усієї правоохоронної системи такий кредит довіри може спровокувати таке ж значне розчарування (що відбувається кожного разу, коли є завищенні очікування).

Дослідження проводилось у м. Києві 24-25 липня в рамках проекту «Київський омнібус» компанією «Active Group» за підтримки проектного центру «Project Center X». Обсяг вибірки 1515 респондентів віком від 18 років. Похибка не перевищує 2,5 %. З публічним звітом дослідження можна ознайомитись за посиланням.

Комментарии закрыты.