Понад половина одеситів декларує неготовність протестувати

1007765960Більше половини опитаних одеситів (59%) стверджують, що вони не готові виходити на протести – такі результати соціологічного дослідження «Одеський омнібус», проведеного Центром досліджень та комунікацій «Active Group» у червні 2017 року.

Слайд14 Рівень протестних настроїв в Одесі почав знижуватись із квітня. Тоді частка тих, хто висловив неготовність протестувати, перевищила відсоток тих, хто сказав, що готовий виходити на протести, на 0,5%. У червні цей показник збільшився до 24,1%.

На запитання «чи готові ви вийти на протест проти центральної влади?» 19,3% мешканців Одеси відповіли, що «готові в будь-який момент», а 15,6% – що «швидше готові». З іншого боку, 16,1% опитаних «швидше не готові» протестувати, а ще 42,9% «не готові» взагалі.  6% не змогли дати відповідь на поставлене запитання.

Слайд16Щодо очікування революції в Україні мешканцями Одеси, то понад дві третини опитаних (68,7%) вважають, що революція може розпочатись найближчим часом. З них 39,6% відповіли, що революція може розпочатись «в будь-який момент», а 29,1% – що «може трапитись у найближчі місяці». 12,3% переконані, що революція «може статись коли-небудь, але не зараз», а 9,8% – що ймовірність революції «мінімальна». 9,2% не змогли визначитись із власними революційними очікуваннями.

Різниця між позитивними і негативними відповідями почала зростати із квітневого рівня, коли кількість тих, хто очікував революцію найближчим часом перевищила частку інакодумців на 2%. У червні цей показник зріс до 46,6%.

Слайд15Результати опитування, на думку політолога Дмитра Гаврилюка, свідчать, що серед одеситів надвисокі революційні очікування. Підтвердження цього факту є перевага в четверо тих, хто очікує революцію вже найближчим часом над тими, хто розцінює її можливість мінімально.

В той же час, дві третини одеситів висловлюють неготовність до протесних дій проти центральних органів влади. На думку політолога, цей показник є лише середньостроковою відстрочкою для влади, яка за умов погіршення економічних, соціальних, та інших умов може трансформуватись в активізацію громадського протесного руху.

Дослідження відбувалось з 10 по 11 червня у рамках проекту «Одеський омнібус». Загалом опитано 1660 респондентів. Похибка при довірчій імовірності 0,95 не перевищує 2,2%.

Довідка

Проект міських омнібусів компанії «Active Group» розпочався у червні 2015 року. В рамках проекту проводяться регулярні (щомісячні) опитування для декількох замовників із різними завданнями, які спільно його фінансують. В кожному опитуванні є запитання, ініційовані компанією «Active Group» з метою їх подальшої публікації для широкого загалу.

Комментарии закрыты.