Понад половина львів’ян декларують готовність протестувати

TOPSHOTS Pro-European protesters wave Ukrainian flags during a rally in the western Ukrainian city of Lviv on November 28, 2013. An EU summit to cap years of effort to bring ex-Soviet states into the Western fold opens with its ambitions dented on November 28 after Ukraine, the biggest prize, balked at the last moment under Russian pressure. Kiev's surprise decision to scrap a landmark political and trade accord with the European Union just days before has set off a war of words between East and West reminiscent of the Cold War and sparked some of the biggest protests in Ukraine in a decade. AFP PHOTO/YURIY DYACHYSHYNYURIY DYACHYSHYN/AFP/Getty Images ORG XMIT: -

Кількість опитаних львів’ян, які відповіли, що вони готові виходити на протести, зросла до 60,5%. Такі результати дослідження «Львівський омнібус», проведеного Центром досліджень та комунікацій «Active Group» у червні 2017 року.

Рівень протесних настроїв почав зростати з лютого. Тоді частка тих, хто висловив готовність протестувати, перевищила відсоток тих, хто сказав, що не готовий виходити на протести, на 14,5%. А у червні цей показник зріс до рекордних (25,2%).

lv 06 prot На запитання «Чи готові ви вийти на протест проти центральної влади?», 34,8% мешканців Львова відповіли, що «готові в будь-який момент», а 25,7% – що «швидше готові». Натомість 11,3% опитаних «швидше не готові» протестувати, а інша частка львів’ян (24%) «не готові» взагалі. 4,2% не змогли дати відповідь на поставлене запитання.

 

Щодо очікування революції мешканцями Львова, то майже половина опитаних (46,5%) вважає, що революція може розпочатись найближчим часом. З них 40,2% відповіли, що революція може розпочатись «в будь-який момент», а 6,3% – що «може трапитись у найближчі місяці». Інші опитані (42,6%) вважають, що революція в Україні відбудеться нескоро. З них 27,8% переконані, що революція «може статись коли-небудь, але не зараз», а 15,8% – що ймовірність революції «мінімальна». 9,8% не змогли визначитись із власними революційними очікуваннями.

lv 06 prot grРізниця між позитивними і негативними відповідями у лютому зросла до 18,3%. Після цього показник знизився до червневого рівня (2,8%).

 

Результати опитування свідчать, що революційна готовність і  протесний запит львів’ян продовжують зростати. На думку політичного аналітика та експерта Дмитра Гаврилюка, це має стати акцентом уваги для уряду, якщо останній не бажає зменшувати свої репутаційні дивіденди та, найголовніше, довіру громадян.

По-перше, вражають як високі оцінки  готовності львів’ян до протестів, так і очікування революції. Отже, львів’яни, за умов, настання революційної ситуації, дійсно можуть брати участь у протестах проти центральної влади.

lv 06 revПо-друге, в питанні про очікування революції, отримано незначну різницю між відповідями, що революції скоріше бути чим не бути. Це означає, що серед громадськості існує невисока популярність ідеї очікування революції.

По-третє, серед львів’ян висока протесна готовність і це не може бути проігнорованим представниками влади, особливо центральної. Разом з тим, при можливій кампанії опозиційних політиків з дискредитації  державних інститутів, чи прийняття останніми «непопулярного рішення» є висока доля вірогідності, що протесна готовність набуде практичних обрисів.

Довідка

Дослідження відбувалось з 4 по 5 червня у рамках проекту «Львівський омнібус». Загалом опитано 1680 респондентів. Похибка при довірчій імовірності 0,95 не перевищує 2,2%.

Проект міських омнібусів компанії «Active Group» розпочався у червні  2015 року. В рамках проекту проводяться регулярні (щомісячні) опитування для декількох замовників із різними завданнями, які спільно його фінансують. В кожному опитуванні є запитання, ініційовані компанією «Active Group» з метою їх подальшої публікації для широкого загалу.

Комментарии закрыты.