Понад половина дніпрян декларує неготовність протестувати та не очікує революцію найближчим часом

29611351,1% опитаних дніпрян відповіли, що вони не готові виходити на протести – такі результати соціологічного дослідження «Дніпровский омнібус», проведеного Центром досліджень та комунікацій «Active Group» у червні 2017 року. 

Рівень протестних настроїв почав знижуватись з лютого. Тоді частка тих, хто був неготовий до протестів, перевищила готових на 22,9%. А у червні цей показник зменшився до 15,5%.

На запитання«чи готові ви вийти на протест проти центральної влади?» 34,9% мешканців Дніпра відповіли, що «не готові», а 16,2% – що «швидше не готові». 20,5% опитаних «швидше готові» протестувати, а 15,1% дніпрян «готові в будь-який момент». 13,2% респондентів не змогли дати відповідь на поставлене запитання.

dnepr 06 prot Щодо очікування революції, то 54,6% опитаних мешканців Дніпра вважає, що революція розпочнеться нескоро. З них 29,9% переконані, що революція «може статись коли-небудь, але не зараз», а 24,7% – що така ймовірність «мінімальна». Інша частка дніпрян (26,2%) відповіла, що революція в Україні відбудеться найближчим часом. З них 18% відповіли, що революція може розпочатись «в будь-який момент», а 8,2% – що «може трапитись у найближчі місяці». 19,2% не змогли визначитись із революційними очікуваннями.

Різниця між позитивними і негативними відповідями почала зростати із березня. У червні кількість очікуючих революцію перевищила тих, хто вважає таку ймовірність низькою на 28,4%.

dnepr 06 prot gДослідження відбувалось з 10 по11 червня у рамках проекту «Дніпровський омнібус». Загалом опитано 1690 респондентів. Похибка при довірчій імовірності 0,95 не перевищує 2,2%.

В червні, як резюмує політичний експерт Дмитро Гаврилюк, дніпряни найменше бажають протестувати проти уряду та не очікують революцію «у гості» найближчим часом.

Певна річ, для центральних органів це відтерміновує необхідність в екстреному порядку реагувати на революційні заворушення. Серед містян більше 30% готові вийти на протест проти «Гройсмана, Парубія і Порошенка», але при цьому не очікують революції. Таке протиріччя говорить про високу імовірність локальних протестів, які поки не будуть переростати у повномасштабну революцію.   Саме очікування революції є актуальною перспективою майбутнього лише для чверті респондентів, що наразі Дніпро стане епіцентром локальної чи всеукраїнської революції.

dnepr 06 revАналізуючи оцінку рівня готовності протестувати, та очікування революції, політичний експерт Дмитро Гаврилюк, вважає, що той факт, що  дніпряни більше схильні до протестної участі, ніж очікують революцію, залишає надію, що протести в майбутньому можуть відбуватися в конвенційних (законних) формах. Хоча в українських реаліях останнього вкрай важко досягти.

Довідка  

Проект міських омнібусів компанії «Active Group» розпочався у червні 2015 року. В рамках проекту проводяться регулярні (щомісячні) опитування для декількох замовників із різними завданнями, які спільно його фінансують. В кожному опитуванні є запитання, ініційовані компанією «ActiveGroup» з метою їх подальшої публікації для широкого загалу.

Комментарии закрыты.