Оцінка роботи Київського міського голови протягом місяця знизилась

150802_kyivПро це стверджує соціологічне дослідження компанії «Active Group», проведене в рамках проекту «Київський омнібус» за підтримки проектного центру «Project Center X». Так згідно із результатами дослідження, протягом липня оцінка роботи Київського міського голови знизилась із позначки 2,7 до 2,6 балів.Дослідження оцінки роботи мера і комунальних служб міста проводилось із інтервалом один місяць: 27-28 червня і 24-25 липня. Точне формулювання запитання: «Як ви оцінюєте за п’ятибальною шкалою роботу мера міста Києва?».

У результаті опитування з’ясувалось, що відсоток людей, які ставлять максимальну оцінку роботі Київського міського голови, зменшився з 6% до 3,8%. Кількість киян, які оцінюють роботу мера на «четвірку», також зменшилась з 18,4% до 17%. Тих, хто ставить київському міському голові «трійку», побільшало на 4,6% (з 33,4% до 38%). Людей, які поставили меру «одиниці», стало більше на 5,9% (з 16% до 21,9%), а «двійок» поменшало на 1,8% (з 23% до 21,2%).

150802_kyiv-graf

За словами засновника компанії «Active Group» Андрія Єременка, така зміна оцінки стала результатом не стільки реальної роботи Віталія Кличка на посаді мера Києва, скільки результатом фактичного початку передвиборчої кампанії, як на підтримку київської влади, так і проти неї.

Найбільше позитивних і найбільше негативних оцінок меру поставили люди старшого віку (60+ років). Це свідчить про те, що саме ця вікова група є цільовою аудиторією передвиборчої агітації, яка розгорнулась у місті.

Середньозважена оцінка роботи депутатів міської ради протягом місяця збільшилась з 1,3 балів до 2,2. У першу чергу це відбулось за рахунок підвищення обізнаності киян щодо роботи їх обранців. Так частка людей, які сказали про те, що «не знають хто їх депутат», знизилась з 56% до 40,5%.

Відповідно збільшилась кількість як негативних оцінок, так і «трійок». На 5 балів роботу «свого» депутата оцінили 1,1% киян, що на 1,9% менше показника, отриманого минулого місяця. «Четвірку» депутату міськради від власного округу поставили 4,1% опитаних, а «трійку» – 15,2% (за місяць показник збільшився на 3,2%). «Двійку» своєму депутату поставили 18,1% опитаних, а «одиницю» – 18,8%. Не визначились з рівнем своєї підтримки власних обранців 2,2% опитаних.

«У зв’язку із початком передвиборчої кампанії депутати активізували свою роботу, що істотно знизило відсоток людей, які не знають своїх обранців.  Фактично, це люди, які тільки зараз дізнались про існування своїх депутатів. Такі люди ставили здебільшого негативні оцінки їх діяльності. А от люди, які своїх депутатів знали і раніше, відчувають зміни різного характеру (в залежності від округу)», – таку думку висловив керівник проекту «Київський Омнібус»  Олександр Позній.

Щодо оцінки роботи комунальних служб, то вона також знизилась: з 2,6 до 2,4 балів.

Зокрема, відповідаючи на запитання «Як ви оцінюєте за 5-бальною шкалою роботу комунальних служб міста?», негативні оцінки поставили 52,2% киян (21,3% поставили 1 бал, а 30,9% — 2 бали). Для порівняння: дослідження в кінці червня показало, що незадоволених роботою комунальників Києва на той момент було 47%. На «трійку» оцінили якість роботи комунальних служб 30,7% опитаних, що на 1,7% більше за показник минулого місяця. «Четвірку» поставили 11,8% опитаних (зниження на 7,2% за місяць), а «п’ятірку» – 2,4% (на 2,6% більше за результат минулого місяця).

Підсумовуючи загальні оцінки, маємо такі результати:

  • Київський міський голова – 2,6 бали;
  • місцеві депутати – 2,2 бали;
  • комунальні служби – 2,4 бали.

Дослідження проводилось у м. Києві 24-25 липня в рамках проекту «Київський омнібус» компанією «Active Group» за підтримки проектного центру «Project Center X». Обсяг вибірки 1515 респондентів віком від 18 років. Похибка не перевищує 2,5 %. З публічним звітом дослідження можна ознайомитись за посиланням.

Комментарии закрыты.