Оцінка роботи київських депутатів почала знижуватись

xtBz59FNСередньозважена оцінка киянами діяльності депутатів міської ради знизилась до 2,34 балів – такі дані соціологічного дослідження «Київський омнібус», проведеного Центром досліджень та комунікацій «Active Group» у червні 2017 року.

Мешканцям Києва пропонувалось оцінити діяльність міських депутатів за п’ятибальною шкалою, в якій «один» – мінімальна оцінка, а «п’ять» – максимальна.

kiev 06 dep З’ясувалось, що «п’ятірки» депутатам поставили 2,9% респондентів, а «четвірки» – 13,3%. Чверть киян (24,8%) вважає, що робота місцевих народних обранців заслуговує на «трійку». «Двійки» поставили 27,2% містян, а «одиниці» – 27,9%. Не визначились із власними оцінками 4% респондентів.

Середньозважена оцінка зростала протягом останніх чотирьох місяців, проте у червні відбулось зниження до 2,34 балів.

На думку політичного аналітика «Active Group» Дмитра Гаврилюка, результати опитування саме в частині оцінки киянами роботи своїх депутатів є найбільш критичними по відношенню до публічних інститутів міста. Майже дві третини оцінок респондентів складають «двійки» та «трійки». Це свідчить про те, що депутати міської ради швидко втрачають довіру та схвалення своєї діяльності. Пояснити це можна відсутністю консенсусу щодо стратегічних напрямків розвитку столиці, періодичними збоями в роботі самого органу, зміною фокусу уваги в роботі на дрібні пріоритети, що приносять більше репутаційних дивідендів конкретним політикам, аніж місту та міськраді в цілому.

kiev 06 dep grДмитро Гаврилюк вважає, що за червневими оцінками діяльності депутатів міської ради можна спрогнозувати подальше збільшення кількості негативних оцінок. Втім, якщо депутати закцентують увагу не лише на розігруванні «соціальної карти», а внесуть суттєві корективи на користь поліпшення стану екології, інфраструктури, залучення інвестицій в розвиток міста, сприятимуть реалізації соціальних проектів, більш жорсткому інспектуванню комунальних служб, цілком ймовірно, що в оцінках їх діяльності киянами поменшає скепсису, апатії та незадоволення.

Дослідження відбувалось з 3 по 4 червня у рамках проекту «Київський омнібус». Загалом опитано 1670 респондентів. Похибка при довірчій імовірності 0,95 не перевищує 2,2%.

Довідка

Проект міських омнібусів компанії «Active Group» розпочався у червні 2015 року. В рамках проекту проводяться регулярні (щомісячні) опитування для декількох замовників із різними завданнями, які спільно його фінансують. В кожному опитуванні є запитання, ініційовані компанією «Active Group» з метою їх подальшої публікації для широкого загалу.

Комментарии закрыты.