Напрями розвитку Львова та Одеси зафіксовано найвдалішими

ua-citiesМешканці Львова та Одеси найбільше вірять, що їх міста розвиваються у правильному напрямку – такі дані щомісячного соціологічного дослідження жителів Києва, Харкова, Одеси, Дніпра та Львова, яке проводить дослідницька компанія «Active Group» у рамках проекту «Міських омнібусів».

У ході дослідження містянам пропонувалось відповісти на запитання: «Як ви вважаєте, чи у правильному напрямку розвивається ваше місто?».

zag mist 04Найбільше у правильність розвитку свого міста вірять львів’яни (60,5%). На другому місці в цьому рейтингу Одеса (56,0%), для якої квітнева позначка рекордна. Харків посів третє місце (48,5%).На четвертому і п’ятому місці  опинились Дніпро (37,1%) та Київ (3,8%) відповідно.

Визначним є те, що чотири з п’яти досліджуваних мегаполісів продемонстрували зростання середньої оцінки розвитку міста водночас.

Аналітик Центру досліджень та комунікацій «Active Group» Віталій Шедловський пояснив вірогідні причини такого явища. «Низка заходів і фестивалів, що проводились в цих містах на честь приходу весни, новини щодо можливого запровадження безвізового режиму з ЄС, очікування Євробачення, серія показових затримань різних посадових осіб та судове рішення про конфіскацію грошей із рахунків, пов’язаних із Януковичем значно вплинули на настрої широкого загалу. Для Києва квітнева позначка стала рекордною. Не дивно, адже масштабні заходи щодо поліпшення інфраструктури в місті, розвиток туристичних локацій, показова боротьба з МАФами та посилена підготовка до Євробачення не залишились непоміченими киянами. Лише у Харкові, що є найближчим до лінії фронту, зафіксовано рекордне зниження позначки. Там, крім більш реальної картини подій у зоні АТО, на харків’ян напевно що вплинули локальні події, такі як: серія жахливих ДТП, аномальне похолодання зі значними опадами, що паралізували місто, наслідки вибухів на військовому складі в Балаклії, низка інцидентів в яких предметом злочину виявилась зброя чи снаряди вивезені з фронтових зон та декілька сутичок з правоохоронцями, зокрема на акціях протесту проти Сбербанків», — пояснює він.

zag mist gr 04Крім того зафіксована закономірність, що респонденти у віці 18-29 та 30-39 найбільше обирають варіанти відповідей «в правильному» та «швидше в правильному», у той час як «швидше не правильним» і «категорично неправильним» розвиток власних міст визначають опитані у віці 50-59 та 60+. Так, «категорично неправильним» напрямок розвитку своїх міст визначили 13,0% респондентів у віці від 18 до 39, у той час як відсоток тих опитаних, що були старші за 50 років і обрали цей варіант відповіді склав 28,4%.

 

Дослідження проводиться щомісяця у Києві, Львові, Харкові, Одесі та Дніпрі у рамках проекту «Міський омнібус». В кожному місті щомісяця опитано не менше 1660 респондентів. Похибка при довірчій імовірності 0,95 не перевищує 2,5%.

Довідка

Проект міських омнібусів компанії «Active Group» розпочався у червні  2015 року. В рамках проекту проводяться регулярні (щомісячні) опитування для декількох замовників із різними завданнями, які спільно його фінансують. В кожному опитуванні є запитання, ініційовані компанією «Active Group» з метою їх подальшої публікації для широкого загалу.

 

Комментарии закрыты.