Найчастіше в Українських інтернет-ЗМІ згадується Президент

Ukrainian President Petro Poroshenko arrives for a National Security and Defence Council sitting in Kiev on June 16, 2014. Poroshenko said during the opening of the sitting that a ceasefire was the beginning of his peace plan for resolving the conflict in eastern Ukraine. AFP PHOTO/ SERGEI SUPINSKY (Photo credit should read SERGEI SUPINSKY/AFP/Getty Images)

З усіх політичних лідерів України найчастіше українські інтернет-медіа згадують Президента. Такі дані аналізу публікацій понад 300 он-лайн ЗМІ з усіх областей України, включаючи АР Крим. Дослідження проведено компанією «Active Group» протягом березня 2017 року.

petyaЗгідно результатів аналізу, якщо кількість згадувань Петра Порошенка в різних контекстах і публікаціях прийняти за 100 балів, то найближчими до нього за кількістю згадувань є Надія Савченко із результатом 45 балів та Володимир Гройсман із 44-ма балами. Третім йде Юрій Луценко, згадуваність якого склала 28 балів. По 18 балів отримали Андрій Садовий, Рінат Ахметов і Арсен Аваков. Дмитро Ярош за кількістю згадувань випередив лідерів партії Ляшка, Батьківщіни, набравши 12 балів. Арсеній Яценюк за «президентською» шкалою здобув 9 балів. Майже стільки ж (8 балів) отримали Вадим Новинський, Юлія Тимошенко і Олег Ляшко. Така ж кількість балів і у тоді ще голови НБУ Валерії Гонтарєвої. А Міхеіл Саакашвілі – трохи недотягнув, отримавши 7 балів.

groКількість згадувань Вадима Рабіновича та Ігоря Коломойського за «президентською» шкалою є однаковою та складає – 5 балів. Співголови Опозиційного блоку Юрій Бойко та Олександр Вілкул мають по три бали. З усіх досліджуваних політиків найменше згадують Віктора Медвечука (2 бали).

У ході оцінки загальної емоційності слів, які містяться у матеріалах, де згадуються ці політики, найбільше негативу виявилось в статтях зі згадуваннями генерального прокурора. У них кількість негативних згадувань перевищує кількість «позитивів» на 1,16%. Слід зазначити, що за посадами Генеральний прокурор та міністр внутрішніх справ мають доповідати суспільству про злочини та їх розкриття або проблеми із розкриттям. Тому Юрій Луценко, так само як і Арсен Аваков, обіймаючи зазначені посади, завжди згадуватимуться ЗМІ у більш негативному контексті.

nadЯкщо для зручності емоційність матеріалів, у яких згадується Юрій Луценко, прийняти за -10 (тобто найнижча оцінка), то на другому місці за кількістю негатива опиниться Надія Савченко. Кількість негативних згадувань у текстах з її ім’ям «тягне» на -9,7 балів. Трохи менше негатива в Арсенія Яценюка – -9,5 балів. Навколо постаті Юрія Бойка практично нульова різниця кількостей позитивних і негативних згадувань.

Довідка:

Всі оновлення 10-15 найпопулярніших інтернет-ЗМІ кожної області та 27 загальнонаціональних онлайн-медіа збирались щогодини протягом березня за допомогою спеціально розробленого «Active Group» інформаційно-аналітичного комплексу. Всього було оброблено півтора гігабайти текстових матеріалів загальною кількістю понад 300 тисяч.

Комментарии закрыты.