Майже половина харків’ян декларує готовність до протестів

harkovМайже половина опитаних харків’ян (43,9%) стверджує, що вони готові виходити на протести — такі результати соціологічного дослідження «Харківський омнібус», проведеного Центром досліджень та комунікацій «Active Group» у червні 2017 року.

Рівень протесних настроїв почав зростати із квітня. Тоді частка тих, хто висловив неготовність протестувати, перевищила відсоток тих, хто сказав, що готовий виходити на протести, більше ніж на 20% (-20,7%). А у червні цей показник зріс до 0,1% (на 20,6% за 2 місяці).

hark 06 protНа запитання «чи готові ви вийти на протест проти центральної влади?» 25,6% мешканців Харкова відповіли, що «готові в будь-який момент», а 18,3% – що «швидше готові». Натомість 20,4% опитаних «швидше не готові» протестувати, а інша частка харків’ян (23,5%) «не готові» взагалі. 12,1% не визначились з відповіддю.

На думку політичного експерта Дмитра Гаврилюка, показники готовності харків’ян до участі в протестних акціях вказують на зацікавленість містян у такій формі політичної участі.

«Важливо побачити інший результат – оцінку готовності hark 06 prot grмешканців Харкова до протесту проти центральної влади», — пояснює експерт. «Зокрема, зберігається неоднозначний паритет між готовністю і неготовністю до протесту проти центральною влади — по 43,9%. Це, в свою чергу, може означати, що суттєве погіршення матеріального добробуту чи порушення центральною владою конституційних прав громадян може стати мотивом збільшення їхньої готовності до протесту проти уряду. Логічно припустити, що така перспектива готовності участі в протестах опосередковано вплине на політичну стабільність у державі та уможливить проникнення сепаратиських маніпуляцій в харківський регіон», – додав Дмитро Гаврилюк.

Щодо очікування революції мешканцями Харкова, то найбільше опитаних (48,5%) вважає, що революція може розпочатись найближчим часом. З них 32,8% відповіли, що революція може розпочатись «в будь-який момент», а 15,7% – що «може трапитись у найближчі місяці». Інша частина харків’ян (38,7%) вважає, що революція в Україні відбудеться нескоро. З них 19,1% переконані, що революція «може статись коли-небудь, але не зараз», а 19,6% – що ймовірність революції мінімальна. 12,9% не змогли визначитись із власними революційними очікуваннями.

hark 06 revРізниця між позитивними і негативними відповідями продовжує зростати. У червні вона склала -9,8%, хоча у березні цей показник був 16,7%.

Довідка

Дослідження відбувалось з 04 по 05 червня у рамках проекту «Харківський омнібус». Загалом опитано 1675 респондентів. Похибка при довірчій імовірності 0,95 не перевищує 2,2%.

Проект міських омнібусів компанії «Active Group» розпочався у червні  2015 року. В рамках проекту проводяться регулярні (щомісячні) опитування для декількох замовників із різними завданнями, які спільно його фінансують. В кожному опитуванні є запитання, ініційовані саме компанією «Active Group» з метою їх подальшої публікації для широкого загалу.

Комментарии закрыты.