Кожен третій мешканець мегаполісів України готовий вийти на протест проти центральної влади, проте не очікує революцію найближчим часом

1328710Кожен третій мешканець найбільших міст України декларує готовність протестувати проти центральної влади –  такі дані соціологічного дослідження, проведеного у Києві, Харкові, Львові, Дніпрі та Одесі Центром досліджень та комунікацій «Active Group» у рамках проекту «Міський омнібус» у червні 2017 року.

Під час дослідження мешканці п’яти мегаполісів України відповідали на запитання “Чи вважаєте ви себе відповідальним за дії політиків за яких ви голосували або не“.

Слайд14У всіх мегаполісах, у яких проводилось опитування, не менше 33% респондентів обрали варіанти відповіді “готовий в будь-який момент” чи “швидше готовий”.

Якщо бути точнішим, то найвищі протестні настрої у Львові. У цьому місті 34,8% відповіли, що “готові”, а інші 25,7% – що “швидше готові”. Таким чином, 60,5% опитаних львів’ян декларують готовність до протестів. Для Львова така ситуація є типовою, адже протестна культура розвинута у містян досить високо.

Слайд15Значної зміни зазнали Київ та Харків. Там рівень протестних настроїв значно зріс за останні два місяці. Якщо у квітні кількість готових до протестів була більшою за кількість тих, хто не готовий до таких дій, на 28%, то вже у червні цей розрив зменшився до 5,2%, тобто зріс на 23%. Аналогічна ситуація і у Києві, де в квітні “противників” протестів було більше за прибічників на 20,7%, а вже у червні кількість готових протестувати переважила на 0,1%.

Одеса єдине місто, де кількість противників протестів зросла за останні два місяці, з квітневих 0,5% до червневих 24.1%, і протестні настрої, відповідно, зменшились.

Слайд16Оцінюючи імовірність революції в Україні, лише у Харкові мешканців, що очікують революцію у найближчий час (тобто обрали варіанти відповіді «може розпочатись в будь-який момент» чи «може трапитись у найближчі місяці») значно зросла.

За останні два місяці їх кількість збільшилась на 20,9%, і для цього міста рівень протестних настроїв є рекордним за весь поточний рік.

Слайд17В решті досліджуваних мегаполісів зафіксовано значне збільшення кількості тих, хто очікує революцію в Україні нескоро. Але саме в Одесі спад є найбільшим, адже у квітні кількість тих, хто визначив ймовірність революції мінімальною, була більша за частку інакодумців на 2%. А вже у червні ця позначка зросла до 46,6%, що встановило рекордно великий розрив у період двох місяців за весь час досліджень.

Дослідження проводиться щомісяця у Києві, Львові, Харкові, Одесі та Дніпрі у рамках проекту «Міський омнібус». В кожному місті щомісяця опитано не менше 1660 респондентів. Похибка при довірчій імовірності 0,95 не перевищує 2,5%. Ознайомитись з результатами дослідження можна за посиланням.

Довідка

Проект міських омнібусів компанії «Active Group» розпочався у червні  2015 року. В рамках проекту проводяться регулярні (щомісячні) опитування для декількох замовників із різними завданнями, які спільно його фінансують. В кожному опитуванні є запитання, ініційовані компанією «Active Group» з метою їх подальшої публікації для широкого загалу.

Комментарии закрыты.