Кияни не готові протестувати

maidan04_650x410

Більше половини киян (56,6%) у жовтні не готові виходити на протести, що на 21,3% більше від тих, хто готовий протестувати (35,3%) — результати щомісячного соціологічного дослідження «Київський омнібус», яке провів Центр досліджень та комунікацій «Active Group».

Рівень протесних настроїв почав падати у травні. Тоді кількість готових протестувати перевищила тих, хто не готовий виходити на протести на 4,4%. І включно до жовтня (21,3%) продовжувала падіння. Але до того в березні ця різниця зростала. В той час кількість тих, хто не готовий протестувати була на 21,1% більшою від тих, хто заявив про готовність до протестів.

Слайд16

Щодо протестної готовності киян у жовтні, 22,5% жителів столиці заявили, що готові виходити на протести в будь-який момент. 12,8% респондентів відповіли, що «швидше готові». Натомість, 19,3% опитаних «швидше не готові» протестувати. А більше третини киян (37,3%) не готові протестувати взагалі. Лише 8,3% респондентів не змогли відповісти на це запитання.

Слайд14

Щодо революційних очікувань киян з’ясувалося, що майже половина мешканців столиці (45,5%) вважають, що революція може відбутися найближчим часом. З них 30,6% киян вважають, що революція може розпочатись у будь-який момент, а 14,9% респондентів відповіли, що революція може трапитись у найближчі місяці. Це на 4,3% більше від тих, які вважають ймовірність революції низькою – 41,2%. З них 20,8% опитаних переконані, що революція може статись коли-небудь, але не зараз, а 20,4% жителів столиці вважають ймовірність революції мінімальною.

Слайд15

Таким чином, у жовтні кількість тих, хто чекає революцію на 4,3% більше від тих, хто не очікує. Однак у вересні ця різниця була зворотною і сягала максимальних 17,1%. Кількість тих, хто очікував революції була більшою на 17,1% від тих, хто вважав, що ймовірність революції низька.

Польова фаза дослідження відбувалась 19 та 20 жовтня в рамках проекту «Київський омнібус». Загалом опитано 1745 респондентів. Кияни  прогнозували імовірність наступної революції і які протестні настрої суспільства в цілому. Похибка при довірчій імовірності 0,95 не перевищує 2,2%. З публічним звітом досліджень можна ознайомитись за посиланням.

Довідка

Проект міських омнібусів компанії «Active Group» розпочався у червні  2015 року. В рамках проекту проводяться регулярні (щомісячні) опитування у Харкові, Києві, Львові, Дніпрі та Одесі для декількох замовників із різними завданнями, які спільно його фінансують.

В кожному опитуванні є запитання, ініційовані компанією «Active Group» з метою їх подальшої публікації для широкого загалу.

 

Комментарии закрыты.