Експерти України фіксують покращення енергоефетивності у містах, що не вважають заслугою держави

Невеликі позитивні зрушення у енергоефективності міст ніяк не результат роботи держави – такі результати всеукраїнського експертного опитування, що провела компанія “Active Group” та “Інститут Республіка”.

За п’ятибальною шкалою, де 1 мінамальна, а п’ять – максимальна оцінки, “программа енергонезалежності та реформа енергетики” отримала 2,69 балів. “Один” та “два” бали їй поставили 14,7% та 25,1% експертів. Найчастіше цю реформу оцінювали на “трійку” (30,8%), а інші опитані використали для цього “четвірки” (20,4%) і “п’ятірки” (2,7%).

Слайд9Найефективнішою в Україні програму енергонезалежності та реформу енергетики назвали 15,5% респондентів (у областях цей показник 11%). До найменш ефективних її записали 8,4% (національний рівень) і 10,8% (регіональний).

Більшість опитаних певні, що енергоефективності держава приділяє занадто мало уваги.

Чи відбулось збільшення енергоефективності у містах експерти також відповіли. Позитивні зміни помітили 61% респондентів. З них 15% сказали “так, відбулось”, 7% “якоюсь мірою відбулось і цього достатньо”, а для 19% зміни Слайд21відбулись але цього замало. Про відсутність будь-яких зрушень у цій ситуації певні 30%, а ще 2% кажуть, що є погіршення.

Опитані вважають, що всі позитивні зрушення є результатом або грантових програм, або програм місцевих рад, або особистої роботи громадян з підсилення енергоефективності власної оселі. Програми місцевих влад помічені менше, а програми державної влади – практично не помічені.

Позитивні зміни в напрямку енергоефективності помічені практично всіма, хто давав розгорнуті відповіді. Мінімальні оцінки говорять не про відсутність позитивних змін, а про недостатність цих змін.Слайд22

Оцінюючи ситуацію з прозорістю енергетичної сфери, більшість респондентів певні, що збільшення “не відбулось”. Про “зменшення прозорості” стверджують 6% експертів. Інші 38% все ж помітили позитивні зрушення. З них 10% відповіли “так, відбулось”, 6% сказали “так, відбулось і цього достатньо”, а інша частка (22%) запевнила, що зміни “якоюсь мірою відбулись і цього не достатньо”.

Питання енергоефективності, називаючи найбільші досягнення реформ, згадали 2,9% опитаних експертів, а провальною нарікли 2,6%.

Опитування тривало протягом серпня–вересня 2017 року. Загалом було опитано 405 експертів з усіх регіонів України.

Комментарии закрыты.