Галина Зеленько: приватизація не стане панацеєю від корупції

Доктор політичних наук Галина Зеленько, коментуючи результати соціологічного дослідження «Active Group», запевнила, що приватизація не стане порятунком від корупції. Тим не менш, ця ідея продовжується активно пропагуватися в українському суспільстві.

Порт«Дані соціологічних опитувань одеситів щодо приватизації Одеського припортового заводу — цілком очікувані — майже 70% проти, і тільки 15% за. Їх повною мірою можна екстаполювати на усе населення України,» — розпочинає аналіз Галина Зеленько.

На думку експерта, «такий результат є насамперед наслідком недовіри до процедури приватизації і посадовців, відповідальних за цей процес. Також це опитування підтверджує той факт, що наші громадяни здебільшого лишаються патерналістами і рівень сподівань на державу значно вищий, ніж на бізнес.»

«В реальності — розкручувана в суспільстві ідея, що тільки позбувшись державних підприємств — можна позбутися корупції — хибна. Тому що у світі є багато прикладів ефективного управління державними підприємствами, тим більше, якщо йдеться про підприємства стратегічного значення, яким є Одеський припортовий завод. Звісно, що мешканці Одеси навряд чи знали про ці нюанси, відповідаючи на питання,» — відмічає доктор політичних наук.

Галина Зеленько зауважує, що «у ЗМІ відбувається очевидне розкручування ідеї приватизації, яка жодною мірою не стане панацеєю від корупції, як це нав’язується суспільству. Натомість подібна непродумана поспішна приватизація може мати вкрай негативний суспільний резонанс.»

Комментарии закрыты.