Віра киян у правильність розвитку міста зміцніла

(c) raskalov-vit.livejournal.comПротягом серпня кількість киян, які вважають, що їх місто розвивається в правильному напрямку, збільшилась удвічі – з 10% до майже 22%. При тому, що загальна оцінка роботи міського голови знизилась з 2,6 до 2,2 балів. Такі дані соціологічного дослідження компанії «ActiveGroup», проведеного в рамках проекту «Київський омнібус» за підтримки проектного центру «Project Center X».

Так, згідно результатів дослідження, частка респондентів, які вважають, що місто розвивається в правильному напрямку, збільшилась з 10% до 21,8%. Кількість опитаних, які вважають напрям розвитку міста «швидше правильним» протягом трьох місяців стабільно зменшується. Зокрема опитування, проведене наприкінці червня, показало, що таких 34,4%, наприкінці липня відповідний показник було зафіксувало на рівні 33%, а в останні вихідні серпня – на рівні 30%.

Зменшення кількості людей, які вважають, що місто розвивається «в швидше неправильному напрямку», практично ідентичне збільшенню тих, хто вважає, що місто розвивається в правильному напрямку – з 40,7% в липні до 32% в кінці серпня. Кількість респондентів, які сказали, що Київ розвивається в «категорично не правильному напрямку», практично незмінна і протягом трьох місяців знаходиться у межах 15,5% — 16,4%. Ураховуючи похибку, це можна вважати практично однаковими результатами.

Незважаючи на однозначно позитивну динаміку оцінки правильності розвитку міста, оцінка киянами діяльності мера і комунальних служб протягом трьох місяців стабільно знижується. Оцінка депутатів міської ради – залишається майже незмінною.

Згідно із результатами дослідження, протягом серпня оцінка роботи Київського міського голови знизилась до 2,5 бали із липневої позначки у 2,6 бали. При тому, що в червні даний показник складав 2,7 бали. Дослідження оцінки роботи мера і комунальних служб міста проводиться регулярно наприкінці кожного місяця

Протягом серпня відсото150829-kyiv2к людей, які оцінюють роботу Київського міського голови на найвищий бал – «п’ятірку», зменшився з 6% до 3%. Поменшало і «четвірок»: з 18,4% у червні до 14,2% у серпні. Кількість «трійок» збільшилась на 0,7% (з 33,4% до 34,1%), що не виходить за межі похибки. А от кількість негативних оцінок роботи мера Києва стабільно зростає. «Одиниць» стало більше на 8,1% (з 16% у червні до 24,1% у серпні), а «двійок» – на 1,6% (з 23% у червні до 24,6% у серпні).

За словами засновника компанії «Active Group» Андрія Єременка, на оцінку роботи Київського міського голови сьогодні впливає не стільки його діяльність як очільника міста, скільки передвиборчі перегони. У цей час конкуренти показують всі недоліки роботи Кличка. Також вплив чинить і оцінка громадянами політичних процесів – зокрема фактичного поглинання УДАРу президентським блоком

Середньозважена оцінка роботи депутатів міської ради протягом місяця залишилась незмінною – 2,2 бали. Але порівняно із червнем вона виросла з позначки у 1,3 бали. Одночасно із цим зазнала змін структура оцінки: практично зникла категорія респондентів, які не можуть оцінити роботу своїх депутатів. Таким чином, зросла кількість тих, які називають всі оцінки. Проте загальна тенденція не змінилась.

Оцінка роботи комунальних служб продовжила знижуватись та склала 2,3 балу, нагадаємо, що у липні вона складала з 2,4 балу, а в червні 2,6 балів.

Зокрема, відповідаючи на запитання «Як ви оцінюєте за п’ятибальною шкалою роботу комунальних служб міста?», негативні оцінки поставили 58,6% киян (30,6% поставили 1 бал та 28,0% — 2 бали). Для порівняння: дослідження наприкінці червня показало, що незадоволених роботою комунальників Києва на той момент було 47%, а в липні – 52,2%. На «трійку» роботу оцінили 29,5%. Оцінки у чотири та п’ять балів поставили загалом 11,9% киян (9,4% та 2,5% відповідно).

Підсумовуючи загальні оцінки, маємо такі результати:

  • Київський міський голова – 2,5 бали;
  • місцеві депутати – 2,2 бали;
  • комунальні служби – 2,3 бали.

Дослідження проводилось у м. Києві 28-29 серпня в рамках проекту «Київський омнібус» компанією «ActiveGroup» за підтримки проектного центру «Project Center X». Обсяг вибірки 1570 респондентів віком від 18 років. Похибка не перевищує 2,5 %. З публічним звітом дослідження можна ознайомитись за посиланням.

Комментарии закрыты.