Все менше киян декларують готовність протестувати проти центральної влади

Картинки по запросу протести киевКиян готових до протестів проти центральної влади виявилось 32,8%, хоча ще у серпні таких було 51% – такі результати дослідження «Київський омнібус», проведеного Центром досліджень та комунікацій «Active Group» у грудні 2017 року.

Рівень протестних настроїв почав знижуватись з серпня. Впродовж наступних чотирьох місяців кількість готових протестувати щомісяця зменшувалась.

На запитання «чи готові ви вийти на протест проти центральної влади?» 10,4% мешканців Києва відповіли, що «готові в будь-який момент», а 20,3% – що «швидше готові». Натомість 18,9% опитаних «швидше не готові» протестувати, а найбільша частка (46,5%) «не готові» взагалі. 3,9% киян не змогли дати відповідь на поставлене запитання.

Щодо очікування революції мешканцями Києва, рекордна частка опитаних (60,2%) вважають, що революція розпочнеться нескоро. З них 33,7% містян відповіли, що ймовірність революції «мінімальна», а 26,6% – що «може статись коли-небудь, але не зараз». З іншого боку, 15,4% киян певні, що революція в Україні «може трапитись у найближчі місяці», а 18,8% – що «може розпочатись в будь-який момент». 5,5% опитаних не змогли визначитись з власними революційними очікуваннями.

Рівень революційних настроїв спадає впродовж останніх двох місяців. У листопаді кількість тих, хто очікує революцію нескоро була 45,8%, а нині вона збільшилась до 60,2%.

Дослідження відбувалось з 9 по 10 грудня у рамках проекту «Київський омнібус». Загалом опитано 1685 респондентів. Похибка при довірчій імовірності 0,95 не перевищує 2,2%.

Довідка

Проект міських омнібусів компанії «Active Group» розпочався у червні 2015 року. В рамках проекту проводяться регулярні (щомісячні) опитування для декількох замовників із різними завданнями, які спільно його фінансують. В кожному опитуванні є запитання, ініційовані саме компанією «Active Group» з метою їх подальшої публікації для широкого загалу.

Комментарии закрыты.