Андрій Єременко: «медовий місяць» для нової поліції закінчився

Політичний аналітик та засновник соціологічної компанії «Active Group» Андрій Єременко в ефірі інтернет-телебачення Майдан ТБ проаналізував причини стрімкого росту, а, згодом, падіння рейтингу нової поліції.

Андрій Єременко зауважує, що, за результатами соціологічних досліджень, нова поліція стрімко почала набирати доволі високі бали у якості оцінки своєї діяльності відразу, після її запровадження. Такий результат протримався десь три місяці, після чого зростання оцінок припинилося. Більше того, останні тенденції соціології показують, що правоохоронці почали втрачати прихильність населення. Зараз середня оцінка майже у всі містах коливається в районі 3-ьох балів.

полицияНа думку експерта, це відбулося тому, що на нову поліцію були покладені зависокі очікування. Тобто була проведена гучна інформаційна компанія, яка змогла привернути значну увагу громадськості. Протягом перших місяців кожен мав змогу побачити, принаймні, візуальну різницю між поліцією та міліцією. Однак, як показала практика, нові поліцейські не без гріха. Крім того, їх діяльність накладається на стару систему, яка ще досі не реформована.

Експерт переконаний, що реальних змін у правоохоронній системі можна досягти тільки комплексними реформами. Проте, для підготовки нових патрульних, вистачить півроку. Підготувати нових суддів, прокурорів та слідчих – більш довгострокова задача. Тому сталося так, що реформа правоохоронців на даному етапі відбулася частково.

На думку Андрія Єременка, це краще, ніж нічого, тому що певні покращення все ж таки відбулися. Проте, якщо в найближчий  час система не буде реформуватися далі, то правоохоронна система так і не зазнає істотних покращень. Більше того, в очах громадськості навіть та сама нова поліція не буде суттєво відрізнятися від своїх попередників.

Комментарии закрыты.